BLOG

Kategorie: PÉČE O RUCE

Vyzkoušejte naše 4 tipy k péči o ruce a nehty

ZDRAVÝ VZHLED NENÍ JEN O OBLIČEJI A KRÁNÉ PLETI.

Naše nehty také prozradí spoustu tajemství o našem zdravotním stavu. Lidské tělo je dokonalý stroj, který má neuvěřitelný potenciál. Pamatujte, že vše co se odehrává uvnitř našeho těla, uvidíte i na povrchu. Stačí se jen pozorně dívat a rozpoznat varovné signály

 

NEHTY JSOU PRO MNE DALŠÍM ORGÁNEM NA TĚLE

MILUJI JE!

Jak již jsem zmínila na začátku, v dnešním článku se zaměříme na jeden z nejdůležitějších “orgánů” našeho těle, bez kterého by žádná žena či muž nedokázali žít… 
Jsou to nehty! Ano, teď možná přijdou reakce typu, nehty nejsou životně důležité, bez z nich se dá žít. Ano, souhlasím, bez nehtů bychom pravděpodobně neumřeli. Nejsou také žádným tělesným orgánem.

Jako nehtařka Vám můžu říct, že nehty jsou pro mne, s trochou nadsázky, jako dalším orgánem. Dá se bez z nich plnohodnotně žít? Odpovím s jistotou, že NE :-) !!!! 

 

NEHTY JAKO INDIKÁTOR NEROVNOVÁHY V TĚLE

Říká se, že vlasy jsou korunkou krásy, tak i nehty jsou jak drahokamy na Vašich rukou. Je důležité o ně pečovat a zaměřit větší pozornost jejich změnám. I když jsou nehty především estetickou záležitostí, mohou také signalizovat zdravotní problémy.

Na stavu nehtů se také odráží složení stravy. Pokud nehty nejsou v pořádku, je dobré zpestřit jídelníček a obohatit ho o ovoce a zeleninu, dodržovat pitný režim, doplnit zinek a vitamíny skupiny B.

Jakákoli nemoc či nedostatek živiny se můžou projevit ze začátku na nehtech, jelikož naše inteligentní tělo nám dává malinké varovné signály na místech, kde si může dovolit ubírat potřebné minerály a výživové látky, aniž by to rozhodilo celý organismus. 
Jediné co musíme, je pečlivě naslouchat a vidět tyto varovné signály. 

 

ZDRAVÝ NEHET

Nehet je rohová nehtová ploténka a tvořen převážně keratinem, proteinovou substancí. Má bělavou barvu a skrz něj prosvítá narůžověle zbarvené nehtové lůžko. Slouží jako ochrana a prostředník přenosu tlaku na prsty s okolím. 

Zdravý nehet naroste přibližně o 0,1 mm za den a s věkem se růst zpomaluje. Celý nehet se na rukou vymění přibližně za 3–4 měsíce, na nohou pak za 8–12 měsíců.

 

NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY NEHTŮ

Je tedy více faktorů, které ovlivňují, jak naše nehty vypadají. Někdy stačí jen doplnit skladbu jídelníčku, opečovat nehty a pokožku zvenku a někdy nám dávají znamení mnohem závažnější a pak je vždy důležité, abyste pro sebe udělali to nejlepší. Jestli je to kompletní změna životního stylu nebo návstěva odborníka. Zde je pár příkladů.

 

TENKÉ, LÁMAJÍCÍ SE NEHTY “papírové nehty” 

Papírové, křehké nehty, které se třepí, jsou z velké části způsobené nedostatkem výživy, hlavně vitamínu A, biotinu a vápníku.  U žen se objevuje i v období menopauzy a souvisejícího poklesu ženských hormonů.

Křehké až olupující se nehty můžou být také výsledkem dlouhodobého vysušovaní nehtů, vlivem agresivní kosmetiky, působení chemikálií, či rozpouštědel.Proto i po mytí, úklidu nebo po manikúře nehty hydratujte krémem na ruce.

V závažnějším případě, můžou značit onemocnění “Hypotyreóza”, onemocnění související se štítnou žlázou, respektive nedostatečnou produkci hormonů ve štítné žláze, kdy je dobré se poradit s lékařem. 

 

HŘEBENY NA NEHTECH “horizontálně”

Můžou poukazovat na nedostatek zinku. Zinek je důležitým růstovým faktorem pro buňky v celém těle, zejména pro aktivní dělení buněk. Naše nehty neustále rostou, což vyžaduje, aby se nehtové buňky neustále dělily a vyvíjely. Pokud máme v těle nedostatek zinku, naše tělo pošle jakýkoli zinek do životně důležitých orgánů a to vede ke špatnému růstu nehtů a vytvoření nevzhledných hřebenů na nehtech. 

Tyto horizontální hřebeny jsou také spojevány s nemocemi a stavy, které náhle zpomalí nebo zastaví růst nehtů. Nejčastější důvody jsou chemoterapie, cukrovka a onemocnění ledvin.

 

BÍLÉ SKVRNY

Můžete se pořád setkat s názorem, že se jedná o ukazatel nedostatku vitamínů. Nicméně nejčastěji vznikají při drobném poranění nehtové ploténky, kterého si nejspíš ani nevšimnete. Drobné miktrotrauma může vzniknout při práci, úderu, nebo také během manikúry (nejčastěji při odstraňování akrylových či gelových nehtů). Flíčky odrostou časem s nehtem.

Předejít flíčkům můžete vysledováním činnosti, která je způsobuje a vyváženým přísunem vitamínů, které jsou pro zdravé nehty důležité (vitamíny A, C, skupiny B, zinek, křemík, vápník).

 

ŘEZY A PRASKLINKY V NEHTECH

Tady je první pomoc jednoduchá a často opomíjená, začněte dodržovat pravdelný pitný režim :) Pomocné může být také vyvážení jídelníčku a doponění zinku a vitamínu skupiny B.

 

4 TIPY K DOMÁCÍ PÉČI O RUCE A NEHTY

Výše jsem zmínila, jak můžeme stav i vzhled našich nehtů ovlivnit zevnitř, pomocí vitamínů či výživových doplňků. Další věc, kterou každý může vyzkoušet z pohodlí doma, jsou zábaly na ruce i nohy.

Spojení příjemné relaxace péče o svoji pokožku a nehty. Dovolte si to, protože Vaše ruce si to zaslouží a odmnění se Vás krásným a zdravým vzhledem.  

 

Peeling : 
Peeling je důležitou součástí každé rituální péče o nehty. Pomocí peelingu jemně odstraníte odumřelé buňky na rukou i nohou a také přebytečné kůžičky z okolí nehtů.

Solný peeling v kombinaci bambuckého másla a organických olejů pokožku jemně promazává a chrání před účinky nepříznivých vnějších faktorů, stimuluje krevní oběh a detoxikuje

MŮJ TIP:  Mokosh tělový peeling Vanilla, který obsahuje navíc skvalen a makadamový olej, které zvlhčují pokožku a obnovují její hydrolipidovou vrstvu.

 

Zábal: 
Dalším krokem je zábal. Při tomto procesu za zabalí ruce i nohy do předem připraveného zábalu, který se tvoří ze studeného či teplého parafínu (osobně doporučuji studený parafín, jelikož je mnohem praktičtější a neuděláte takový nepořádek okolo ;-). Pokožku krásně hydratuje a napíná.

Za mne je jednoznačně nejlepším zábalem na nehty a klouby, zábal z bahna mrtvého moře. Prospěšné látky a minerály z bahna se krásně vstřebají do pokožky a navíc má bahno blahodárné účinky na různé typy kožního onemocnění

MŮJ TIP: Bahno z mrtvého moře od Mokosh 
Smícháme 3 polévkové lžíce tohoto bahna, přidáme 20ml vody a následně 1 polévkovou lžíci organického oleje (nejlépe kokosové, mandlové nebo makadamové). Vše smícháme v hmotu a naneseme na ruce a nohy. Necháme působit 20min a poté vše smyjeme vodou. 

 

Organické oleje:

Rychlou péči, kterou můžete dopřát svým nehtům kdykoli a kdekoli, je mít vždy po ruce výše zmíněné organické oleje a vmasírovat je do nehtů a okolí. Organické oleje lisované za studena jsou bohaté  na mastné kyseliny, limonoidy, vitamin A, E, F, vápnik a antioxidanty. Organické olejíčky jsou k dostání u nás v salonu v cestovním balení. 

MŮJ TIP: Výživný elixír nehtů s brusinkovým olejem, který regeneruje nehtovou ploténku, hydratuje a vyživuje pokožku. Obsahuje olej z pšeničných klíčků, arganový a mrkvový olej a neuvěřitelně voní.

 

VÝSLEDEK BUDE FENOMENÁLNÍ, JSME SI TÍM JISTÍ!

Pokud se Vám zmíněné tipy líbí, tyto produkty naleznete u nás v sekci obchod . A možná Vás spíš láká zajít si na takový příjemný rituál, pak Vás srdečně zveme k nám do salonu RosaLy, kde se o Vás vždy postaráme s láskou a nadstandardní péčí. 

Jsme tady pro Vás telefonická rezervace